4 Haziran 2017 Pazar

Haydi yine yeni yeniden....

Biliyorum buraya uğramayalı epey zaman oldu.
Bu arada birçok yer gezdim, gördüm; birçok yeni lezzeti tattım, yapmayı denedim; birçok yeni insanı hayatıma kattım, bir kısmını arkama bakmadan çıkardım; yeni hobiler edindim, bazılarından vazgeçtim; 30 kilo verip 25'ini geri aldım; spora başladım, sonra bıraktım derken zorla da olsa yaşlanmayıp yaş alanlardan oldum :) Ama bir gerçek var ki henüz 40lı yaşların bir hayrını görmedim. Şunun şurasında 41 kere maşallah denecek yaşa yaklaştığımı ima edenlere tek diyeceğim: 36D'den bir adım öteye gidesim yok!

Evet yine yazacağım elimden geldiğince... Bugünkü yazı biraz metazori olacak. Zira, tam blog günlerime geri döneceğim dediğim gün sayfamın kapandığını gördüm ve geri alma çabam sonuçlanana kadar bir baktım ki bendeki heves gitmiş ya da yine o tembel insan oluvermişim. Bugün ise, karşımda 'akşam geldiğimde blogtaki yazını okuyacağım' diyen bir koca vardı karşımda. İnsanın hobilerinin olması, zamanını öldürmektense onlarla tazelenmesi şart gerçekten. Haklı biliyorum ama tembellik işte, insanın kanına bir sızdı mı zehirliyor tüm bünyeyi. Dediğim gibi bugünkü yazı bir başlangıç olsun diye, yazmanın bana verdiği keyfi hatırlayıp gaza gelmek için ve biraz da göz boyamak maksatlı. Ama aklımda, planlarımda pek çok paylaşılacak konu, tecrübe, gezi notu, fotoğraf..vs var.

Geriye dönük yaşadıklarımdan pek çok detayı yazmaya çalışacağım ama günceli de kaçırmayacağım tabii. Mesela bu ara yazın gelişi ile girilemeyen şortlar, yazlık elbiseler bir hayli yıpratıcı olunca yine 'ben yapabilirim' -ki vaktiyle yaptım- gazını verdim kendime. Fakat artık bünye de gazla çalışmaz hale mi geldi nedir biraz tekliyor :( Neyse, lafı çok uzatmayayım; bu sefer arkadaşlarımla birlikte yeni bir sağlıklı yaşam ve zayıflama programında buldum kendimi. Yaklaşık bir haftadır süren maceralarımızın detaylarını da elimden geldiğince hafta hafta yazmayı düşünüyorum. Hatta bunun için evin şişkosunun maceraları gibi bir yazı dizisi bile açabilirim:) Beni tanıyanlar bilir: her türlü diyet, şişmanlık, zayıflama konularında teorim çok ama çok iyi olup pratiğim bir miktar zayıftır. Yoksa değil yazı dizisi kitaplar yayınlayacak kadınım :))) Tek problem kapağa konacak resmim ve tabii imza günlerindeki görüntüm. Eee, herkesi de 'imamın yap dediğini yap, yaptığını yapma' diye ikna edemezsiniz ki...

Bugünlük bu kadar olsun. Yarın görüşmek üzere...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

 
Clicky Web Analytics